SADDAM’IN ORDUSUNA NE OLDU?

 

 

sa

 

 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • red color
  • green color
SADDAM’IN ORDUSUNA NE OLDU? PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 01 Eylül 2010 07:19

( ABD Başkanı  Obama dün akşam yaptığı konuşmayla ülkesinin Irak’taki yedi yıllık savaşının bittiğini resmen duyurmuş oldu.)

                                 

Sene 1988…

Irak’a en yakın noktadayız.

Hezil çayı ayağımızın dibinden akıyor.

Irak-İran harbi mola vermiş,Saddam’ın ordusu Halepçe’nin üzerine yürüyor.

Halepçe katliamı herkesin malumu.

Yeni bir katliamından kaçan Kürtler, Türk hudutlarına akın akın gelirken, sınır boylarımız binlerce, on binlerce insanla dolmuş, dağlar taşlar insan kaynıyordu. Bebekli kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve  tüm insanlar harap ve bitap vaziyette çaresizlik içerisinde kıvranıyordu.

Komutanlık Ankara'yı, mülteci akını hakkında bilgilendiriyor ve  ısrarla ne yapılacağını soruluyordu.

Ankara bize şunu yapın, ya da şunu yapmayın demiyor, sadece “gereğini yapın” diyordu.

Ve gereği yapıldı.

Binlerce  Kuzey Iraklı  Kürt, Türk Milletinin hoşgörü ve yardımıyla, Saddam’ın zulmünden, katliamından, cehennem zebanilerinin elinden kurtarılıp huzurlu ve sağlıklı  bir ortamda misafir edildiler.

Sonra olanlar oldu.

Irak, Kuveyt’e saldırdı.

ABD Irak’a saldırdı vs.

ABD’nin gelmesi ile birlikte bölgesel dengeler değişmeye, komşu halklar ve inançlar bir birlerine düşman kesilmeye başladılar.

ABD önceden kurgusunu yaptığı senaryoyu, İsraille ve ajanlarıyla hayata geçirirken, işgal edeceği ülkedeki hayalperestleri, devletlerine düşman olanları, ayrılıkçılar, istismarcıları ve kalpazanları bir bir satın alarak,eğitiyordu. Hepsi ABD'nin doğal işbirlikçileriydi ve  yine ABD'nin her türlü maddi ve manevi desteği ile kendilerine verilen rolleri sürdürürken kendi milletlerine, dinlerine ve devletlerine ihanet etmekten geri durmuyorlardı.

Tüm bunlar yaşanırken Saddam’da boş durmuyor, birinci körfez harbinden  sonra  ordusunu silahlandırmaya, modernize etmeye, gün geçtikçe de güçlenmeye ve gösterişe gayret ediyordu. Silah tüccarları  şahane paralar kazanırken, Saddam’ın ve ordusunun ihtişamı, göz kamaştıracak seviyeye geliyordu.

Saddam ABD’nin tuzağına ve oyununa gelmişti...

Füzeli, tanklı, toplu, uçaklı, fedaili koca Irak Ordusunun sırları, Irak ordusunun içindeki general ve subayları tarafından, Irak devlet  adamları tarafından para ve vaatlerle ABD’ye satılıyordu. Hatta kendi ordusuna ve kendi milletine ihanetten çekinmeyen, bu satılmış adamlar, ABD’nin ajanı, adamı ve iş birlikçisi olmaktan geri durmuyordu. 

Sonraki yaşananlar malumunuz.

Koca Irak, "Nükleer silahları var,teröre destek oluyor." suçlamalarına maruz kalarak ABD ve işbirlikçileri tarafından işgal edilmiş, bozguncu ve hainlerince ihanete uğrayan koca Irak ordusu da zavallı duruma düşmüştür...

İhanete uğrayan koca Irak Ordusu çok kısa sürede  muharebe sahasından toz olmuş, Irak halkını ve kendi vatanlarını  ABD işbirlikçilerinin, hainlerin ve ABD’nin insafına bırakmıştır.

Saddam’ın ordusu vatanlarını işgal edenlerle harp etmeyerek Irak devletine ve varlık sebebi olan Irak halkına ihanet etmiştir.

Irak Ordusunun komuta heyeti kendi milletine sahip çıkmamıştır.

Irak ordusunun komuta heyeti subayına ve ordusuna sahip çıkmamıştır.

Irak ordusu, içinden çıkan hainlerince, ABD ve işbirlikçilerine satılmıştır. 

Bu ihanetin sonucunda, binlerce Iraklı kadın ve çocuk taciz ve tecavüze uğranmış, yüz binlerce Iraklı ABD ve işbirlikçilerince işkencelere ve zulümlere maruz bırakılmışlar ve katledilmişlerdir. ABD'nin açıkladığı işgalin, zulüm ve vahşetin gerekçeleri tamamen asılız çıkarken tecavüze uğramış kadınların dramı, sakat kalan insanların dramı,malını mülkünü yitirmiş insanların dramı, eğitimden ve öğretimden nasibini alamayan nesillerin dramı ne kadar üzücü ve onur kırıcıdır.

Irak'ta yaşananlar, haçlı zihniyetinin ve haçlı zihniyetine hizmetkarlık edenlerin yüz karası olarak, geleceğe şahitlik etmek , gelecek nesillere haçlı zihniyetini şikayet etmek üzere tarihin acı sayfalarında yerini almıştır. 

Aç gözlü ABD ve emperyalist işbirlikçileri, Irak’ın insanlık tarihi kadar eski kültürel mirasını ve değerleri, yakmış yıkmış ve talan ederek yağmalamıştır. 

Bunca zulüm ve işkenceden sonra arkasına bakmadan çekip giden ABD, ardında bölünmüş bir Irak,  zenginleşen bir Kuzey Irak, tahrip edilmiş bir alt yapı, birbirine düşman bir halk, el konulmuş ve çökertilmiş bir ekonomi, yer altı ve yer üstü kaynakları talan edilmiş ve harabeye döndürülmüş bir IRAK bırakarak sözüm ona ülkesine dönmüştür. 

Gaflet, delalet ve hatta hıyanet içerinde olan IRAK Ordusunun  subayları, generalleri ve Irak Devleti adamları ve yöneticileri Irak’ı ve Iraklıları ABD ye peşkeş çekerek, hatta satarak ülkelerinin mahv edilmesine sebep olmuş, göz yummuşlardır.  

Irak en az bir asır ABD’nin sömürgesi ve zulmü altındadır. 

ABD şimdilerde, yine Ortadoğu’da ve bizim bölgemizde kendi milletlerine ihanet edecek hainler bularak, milletlerin mili dirençlerini kıracak işbirlikçiler yaratarak işgal edeceği ülkeler aramakta ve fırsat kollamaktadır.  

İran ve Suriye sırada gözükmektedir.

“Su uyur düşman uyumaz.” deriz ya,  Türk Milleti ve Türk Devleti olarak uyanık olmamız, ABD ve benzeri ülkelerin  tuzağına düşmememiz gerekir. Bizim devlet adamlarımız ve ordumuz anayasamızın değişmez maddelerinden yana taraf olduğu için, değişmez maddelere yönelik her türlü alçakça düzeni bertaraf edecek akla ve zekaya sahiptirler. ABD'nin ve işbirlikçilerinin kuklası ve oyuncağı olmazlar.  

 

Haydi kalın sağlıcakla…  

 

Ömer YILDIZ      

www.omeryildiz.com.tr

 

Atatürk Köşesi

Site İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün20
mod_vvisit_counterDün128
mod_vvisit_counterAy424
mod_vvisit_counterYıl1674
mod_vvisit_counterToplam304217

Çevrimiçi Misafir

Şuanda 17 konuk çevrimiçi

PAYLAŞ!

Add this page to Blinklist Add this page to Del.icoi.us Add this page to Digg Add this page to Facebook Add this page to Furl Add this page to Google Add this page to Ma.Gnolia Add this page to Newsvine Add this page to Reddit Add this page to StumbleUpon Add this page to Technorati Add this page to Yahoo

Copyright 2008 - 2010 - Tüm Haklar SAKLIDIR !

TASARIM ; Bu-KA YAPIM - İletişim : destek@omeryildiz.com.tr

Yönetici girişi İçin TIKLAYINIZ !

Mail giriş.